Kaip atnaujinti audinio spalvą?

Kaip atnaujinti audinio spalvą?

Kiekvienas žmogus savo spintoje turi itin mėgstamus drabužius, todėl turbūt nenuostabu, kad šie – jau kiek praradę savo tikrąją spalvą. Normalu, juk kuo intensyviau dėvime, tuo dažniau skalbiame, todėl audinio spalvos blukimas yra neišvengiama to dalis. Balti marškiniai tampa gelsvi, juodi drabužiai ilgainiui pilkėja, o visi kiti tiesiog blunka. Taigi šįkart sutelksime visą dėmesį į audinių blukimo problemą ir pasidalinsime keletu paslapčių, kaip to išvengti.
 

Tačiau prieš pradedant reikėtų pagalvoti, kodėl audiniai blunka. Didžiausią įtaką spalvos blukimui turi medžiagos tipas ir audinio dažymo technika. Reikėtų pabrėžti, kad dažyti sintetiniai audiniai blunka kiek lėčiau nei dažyti natūralūs audiniai. Taip pat tam įtakos turi skalbiklis. Pavyzdžiui, baltus skalbinius visada rekomenduojama skalbti su šviesiems drabužiams skirtomis plovimo priemonėmis. Dar viena audinių blukimo priežastis yra tiesioginiai saulės spinduliai. O dabar metas prie esmės!

Ką daryti, kad drabužiai neišbluktų?

Vadovautis gamintojo nurodymais

Esminė drabužių priežiūros taisyklė yra gamintojo nurodymų, kuriuos dažniausiai rasite vidinėje drabužio etiketėje, paisymas. Būtina atkreipti dėmesį, kokioje temperatūroje yra rekomenduojama skalbti drabužį (jei išvis leidžiama skalbti skalbimo mašinoje). Taip pat reikėtų išsiaiškinti, ar drabužis gali būti džiovinamas automatinėje džiovyklėje bei lyginamas lygintuvu. Kitas svarbus aspektas, kurį dažnai pamirštame arba per skubėjimą nepaisome – tai drabužių išvertimas į blogąją pusę. Šis, kai kuriems žmonėms atrodantis kaip nereikšmingas dalykas, yra labai svarbus, norint, kad rūbai išlaikytų savo pirminę spalvą kuo ilgiau.

Rūšiuoti skalbinius

Nereikėtų pamiršti ir to, kad skalbti bet kokių drabužių negalima kartu. Turime omenyje tai, kad balti ir visi kiti šviesūs drabužiai bei tekstilės gaminiai turėtų būti skalbiami kartu, savo ruožtu, tamsūs ir juodi lygiai tuo pačiu principu.

Pasirinkti tinkamą vandens temperatūrą ir skalbimo programą

Nepaisant to, kad drabužių gamintojas ant etiketės gali nurodyti aukštesnę vandens temperatūrą, juodi ir visi kiti tamsūs bei ryškių spalvų drabužiai neturėtų būti skalbiami aukštesnėje nei 40°C temperatūroje. Šios temperatūros tikrai pakanka norint pašalinti visus nešvarumus ir bakterijas, na o karštesnis vanduo tik skatina audinių blukimo procesą. Taip pat, rinkitės kuo trumpesnę skalbimo mašinos plovimo programą – tokiu būdu skalbimo metu iš audinio bus išplauta mažiau dažų.

Rinktis skystą ploviklį

Tiek šviesiems, tiek tamsiems drabužiams skalbti geriausia rinktis jiems skirtą plovimo priemonę. Kaip ir daugumoje skalbimo priemonių, skirtų baltiems audiniams skalbti, yra baliklių, taip ir skalbimo priemonės, skirtos juodiems drabužiams, yra draugiškos dažams. Svarbu paminėti ir tai, kad skysta skalbimo priemonė vandenyje tirpsta greičiau ir efektyviau nei, pavyzdžiui, milteliai, o tai leidžia išvengti įvairiausių dėmių, paprastai atsirandančių dėl neištirpusios skalbimo priemonės.

skystas skalbiklis

Vengti tiesioginių saulės spindulių

Svarbu net ir tai, kaip drabužius džiovinate. Dažnai žmonės, vos tik pamatę pirmuosius pavasario saulės spindulius, puola nešti skalbinių į lauką. Saulės šiluma, grynas oras ir gaiva… skamba gerai, tiesa? Bet ar pastebėjote, kad balti drabužiai ar kiti tekstilės gaminiai ilgainiui pageltonuoja, tuo tarpu tamsūs ima ir išblunka? Taip atsitinka todėl, kad saulės UV spinduliuotė juos žaloja. Gryname ore džiovinti skalbinius yra puiku, bet nepamirškite rasti jiems tinkamą vietą, kurioje jūsų skalbinių neveiks tiesioginiai saulės spinduliai. 

Kaip išblukusiems drabužiams grąžinti jų spalvą?

Internete galite rasti patarimų, kaip natūraliomis priemonėmis grąžinti juodiems drabužiams jų pirminę sodrią juodą spalvą. Tačiau graikinių riešutų medį retas, kuris augina, nes vienam iš būdų reikia būtent šio augalo lapų. Kitas natūralus būdas, kurį galite rasti internete, yra paprastosios gebenės antpilo naudojimas. Tačiau šio ingrediento antpilui gauti turbūt taip pat nėra lengva užduotis. 

Kiek paprastesnis būdas gali būti tekstilės dažai arba specialios priemonės tam tikrų spalvų restauracijai. Neabejojame, kad šias priemones kur kas lengviau įsigyti. Tiesiog vadovaukitės instrukcijoje esančiais nurodymais ir džiaukitės naujam gyvenimui prikeltais audiniais, kurie atrodys tarsi nauji. 

Buitinis patarimas, kurį galime jums pasiūlyti, tai efektyvaus drabužių dažymo būdas. Norint sustiprinti dažų efektą, juodus drabužius geriausia pamirkyti vandens ir acto tirpale (santykis 12:1) bent per naktį. Išmirkę tiesiog meskite juos į skalbimo mašiną kartu su dažais ir palaukite norimo efekto. O kad po dažymo audinys vėl neišbluktų, prisiminkite pagrindines drabužių priežiūros taisykles!

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija